WANNA ARCHIMEDESA

Profesor Rozumny – w tej roli wystąpi znakomity aktor, znany z filmów oraz programów telewizyjnych Krzysztof Tyniec – wprowadza swoich uczniów w fantastyczny świat odkryć i wynalazków. Tylko profesor nie waha się zanurkować w WANNIE, aby poznać głębiej prawo ARCHIMEDESA i stwierdzić, że ciało zanurzone w wannie może przepłynąć przez ocean na pokładzie słynnej SANTA MARII, aby razem z Krzysztofem Kolumbem odkryć Amerykę, poddać się silnemu przyciąganiu ziemskiemu CIOTKI GRAWITACJI, ulec czarowi CHIŃSKICH CIENI, spotkać z DUCHAMI i dowiedzieć się wreszcie KTO WYMYŚLIŁ KOŁO. Szykuje się zabawna lekcja, w jakiej każdy chciałby uczestniczyć. O takiej szkole marzą dzieci i dorośli!

Wszystko to dzieje się w klasie – laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów niezbędnych do przeprowadzenia wielu eksperymentów i doświadczeń naukowych, gdzie centralne miejsce zajmuje tytułowa WANNA ARCHIMEDESA. Wiedzę o wynalazkach ludzkości, które miały wpływ na rozwój nauki i cywilizacji znajdziecie w pełnych humoru tekstach poszczególnych piosenek, między innymi: „Nobel rock” – o odkryciu dynamitu i jego konsekwencjach, „Nauka i przypadek” - o odkryciu Newtona i jego słynnym jabłku, „Wiek pary” – o gotującej się wodzie, skaczącej pokrywce i...wynalazku parowozu Szkota - Jamesa Watta.

Profesorowi Rozumnemu towarzyszy asystentka, magistra Potakiewicz – Dominika Łakomska (aktorka znana z wielu seriali telewizyjnych) oraz uczniowie – Prymuska (Michalina Brudnowska), Melepeta – Dorota Osińska (Finalistka „The Voice of Poland”), Repetent – Robert Kowalski, Lizus – Konrad Marszałek i inni.

Treści zawarte w piosenkach poniesie pełna ekspresji muzyka w musicalowych aranżacjach. Temperaturę wrzenia osiągną też ekwilibrystyczne układy grupy akrobatyczno-tanecznej. Spektaklom towarzyszyć będą konkursy z nagrodami i różne niespodzianki. Zapraszamy dzieci i rodziców na widowisko muzyczne jakiego jeszcze nie było!

Występują: 
Krzysztof Tyniec, Dominika Łakomska, Dorota Osińska, Michalina Brudnowska, Robert Kowalski, Konrad Marszałek, Dorota Jarema/Monika Dryl.